Eleştirel Düşünme Kulübü Doç. Dr. Ahmet Kurnaz Kimdir?

Doç. Dr. Ahmet Kurnaz

Eleştirel Düşünmenin Gerekliliği ve Önemi

doç dr ahmet kurnaz kimdir
0Days0Hours0Minutes0Seconds

Doç. Dr. Ahmet Kurnaz Kimdir?

Özgeçmiş

08.03.1973 tarihinde Konya/Bozkır/ Dere kasabasında doğan Dr. Ahmet Kurnaz 1995 yılında Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Aynı yıl MEB’lına bağlı okullarda başladığı sınıf öğretmenliği ve yöneticilik görevini 14 sürdürdü. Selçuk Üniversitesi Eğitim Bilimler Enstitüsü Eğitim Programları ve Öğretimi Anabilim dalında 2002 yılında yüksek lisansını, 2007 yılında doktorasını tamamladı.

Dr. Ahmet KURNAZ 2005 yılı İlköğretim ders programlarının geliştirilmesi, 2009 yılı Türkiye Bilim ve Sanat Merkezi Öğretim Programlarının Geliştirilmesi, 2013-2017 Türkiye Üstün Zekâlı Öğlenciler Strateji Eylem Planının hazırlanması görevlerinde bulundu. 2010 yılında Aksaray Üniversitesi öğretim üyesi oldu. 2013-2018 yılları arasında Üniversitelerin Bilimsel Proje Geliştirme Başkanlıkları, yerel yönetimler, TÜBİTAK, Avrupa Birliği ve KOP gibi kuruluşlara bağlı, 1-3. sınıf öğrencilerine problem çözme stratejilerinin öğretimi, öğrenmeyi öğretme, düşünmeyi öğretme, otizmli öğrenciler için akıllı uygulamalar geliştirme, normal sınıflarda üstün zekâlı çocukların eğitimi ve kitap okuma alışkanlığı kazandırmaya yönelik akıllı yazılımlar geliştirme projelerini hazırladı ve yönetti.

2012-2016 yılları arasında yapılan Türkiye’nin tek çocuk kongresi olan ve 2016 yılına kadar 5 kez gerçekleşen Ulusal Çocuk Kongrelerini düzenledi. 2013 yılında Zeka Gelişim Etkinlikler Atölyesini (ZEGA) kurdu ve zeka gelişim odaklı eğitim modelini esas alan ZEGA Gülfidanı Anaokulunda 3-6 yaş öğrencileri ile örgün anaokulu eğitimi programını halen uygulamaya devam etmektedir.  2016 yılından beri MEB’na bağlı 16 ders kitabının yazım komisyonu program geliştirme uzmanlığını ve 2018 Ocak ayından beri Üstün zekâlı çocukların eğitim programlarının geliştirilmesi görevlerini yürüttü.

Ahmet Kurnaz 2019 yılı Haziran ayında Özel Yeteneklilerin Eğitimi  alanında Doçent Unvanını aldı. Doç. Dr. Ahmet Kurnaz’ın eleştirel, yaratıcı ve yansıtıcı düşünme başta olmak üzere bu bağlamdaki konularında yazılmış 27 kitap ve kitap bölümü, 29 ulusal ve uluslararası makale ve yüzellinin üzerinde sözlü bildirisi bulunmaktadır. Doç. Dr. Ahmet Kurnaz halen Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Etkinliklere bir gün kala bildirim almak ister misiniz? Bize mail adresinizi bırakın, biz size bildirelim!